Снимка од свадбена веселба ја разбесни јавноста во Австралија, каде вчера беа забележани рекорден број смртни случаи од новиот коронавирус.

Додека се свири на тапан, а невестата се весели, гостите околу неа се гушкаа, играат, пеат, како да нема пандемија, што ги разбесни Австралијаните. Снимката доаѓа од Сиднеј, а на неа во еден момент се гледа како гостите пијат „Корона“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.