Случувањата со Исус од Назарет не се измислена приказна, бајка или мит.
Раѓањето, животот, распнувањето и воскреснувањето на Исус Христос се историски настани кои реално и вистински се случиле во првиот век од нашата ера и за кои, освен библиски, постојат и многу не библиски докази во книги на многу научници од различни векови кои не пишувале од религиски туку од научни мотиви, пишува на Фејсбук поранешниот премиер Никола Груевски.
Прочитајте го неговиот статус во целост

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.