Во зависност од смислата за хумот и тоа какви шеги сакаат, постојат разни типови на луѓе.

Доколку вие сте од оние што сакаат да кажуваат безобразни вицеви кога се во избрано друштво, овие пет вица ќе, можебби малку ќе го засрамат друштвото, но секако, добро ќе го насмеат.

Побожен дечко

Влегува Ѓоко во аптека, сакал да се направи фраер, па му вели на аптекарот:

Здраво, кутија кондоми ве молам… Ќе одам кај девојка ми на вечера и мислам дека може да ми се посреќи…“

Аптекарот без да реагира му дал пакетче кондоми, а Ѓоко кога тргнал да излегува, се сетил на нешто и се вратил:

Знаете што, дајте ми уште едно пакетче. Девојка ми има згодна сестра, нека има за секој случај…“

Аптекарот му дал уште едно пакетче кондоми и Ѓоко тргнал да си оди, но пак се вратил:

Знаете што… Добро би било да ми дадете уште едно пакетче. Девојка ми има и згодна мајка. Таа ме покани на вечера па мислам дека може и таа да проба нешто вечер…“

Стигнал Ѓоко кај девојка му, седнал на маса, заедно со девојка му, сестра ѝ и мајка им и заедно го чекале таткото на девојката да стигне од работа.

Кога стигнал таткото, Ѓоко веднаш ја наведнал главата и почнал да се моли… Поминале 10-тина минути, Ѓоко се уште се молел, по што девојка му му рекла:

Аман бе Миле не знаев дека си толку побожен“

На тоа, Ѓоко ѝ одговорил:

И јас не знаев дека татко ти работи во аптека…“

Срцев удар

Сопругот си дошол дома од работа порано од вообичаеното и слушнал чудни звуци од спалната соба. Со трчање отишол во собата и ја видел жена му како сосема гола се препотува и не може да земе здив, па ја прашал:

Што ти е жено? – прашал.

На тоа жената одговорила:

Мислам дека имам срцев удар!

Мажот со трчање отишол да го земе телефонот да повика брза помош, кога одеднаш дошол синот и почнал да му вика:

Тато, тато… Чичко Миле сосема гол се крие во твојот гардеробер!

Сопругот веднаш го исклучил телефонскиот повик и со трчање се вратил во спалната и го отворил гардероберот и таму го нашол брат му сосема гол…

Добро бе Перо, како не ти е срам? Жена ми има срцев удар, а ти гол трчаш низ куќава, ги плашиш децата…

Чудни симптоми по секс

Повозрасен брачен пар оди на систематски преглед кај лекар. Прво влегол мажот, лекарот му ги гледа резултатите од тестирањата, па му вели:

Вака изгледа дека сте супер со здравјето, дали имате некои симптоми за кои би сакале да поразговараме?

Човекот одгворил:

Па да, има… Откако првпат ќе имам секс со сопругата, обично ми е многу студено и ме тресе, а кога ќе имаме секс по вторпат ми станува многу жешко и се препотувам.

Лекарот не можел да му објасни зошто ги има овие симптоми, па му рекол да влезе неговата сопруга за да ги видат и нејзините резултати.

Кај жената немало никакви здравствени проблеми, немала никакви прашања, па лекарот уште заинтригиран од тврдењата на мажот ја прашал:

Вашиот сопруг вели дека по првиот секс му студи, а по вториот му е многу жешко, дали знаете што е работата?“

На тоа жената одговорила:

Ауу… Па најверојатно затоа што првиот секс го имаме во декември, а вториот во јуни.

Тест

Некоја жена била гневна затоа што нејзиниот сопруг повторно доцна се вратил од работа, па решила да го уплаши и да го научи на памет. Земала едно ливче и му напишала порака:

Си заминувам и те напуштам. Не можам веќе да те трпам.

Го оставила ливчето на комодата и се скрила под креветот за да види како ќе изреагира тој кога ќе го види писмото.

По некое време мажот си дошол од работа, барал нешто низ кујна, а потоа влегол во спалната соба.

Кога го видел писмото, земал пенкало и допишал нешто, па го земал телефонот, се јавил некому и рекол:

Фала богу! Конечно со замина… Знам, редно беше. Ајде доаѓам веднаш кај тебе, облечи секси долна облека за мене. Многу те сакам, не можам да дочекам да те видам…

Потоа, ги земал клучевите од автомобилот и излегол.

Жената слушнала дека нејзиниот сопруг заминал некаде со автомобилот и гневна излегла од под креветот за да види што допишал тој на пораката:

Жено, ти се гледаат нозете под креветот. Одам да купам леб, се враќам за пет минути…“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.