Весникот „Курир“ ископа зачинети информации за актуелниот освојувач на „Златна топка“, Лука Модриќ. Многумина велат дека бракот помеѓу фудбалерот и неговата сопруга Вања Босниќ не е толку хармоничен како што изгледа на прв поглед.

Според шпекулациите, Модриќ, кој од 19 години е женет, одржува паралелна врска со убава новинарка. Се работи за Хрватката Фани Стипковиќ, која работи како телевизиски презентер и продуцент.

Точно е дека двајцата немаат заеднички слики кои се познати на јавноста, но каде што има чад, има и оган. За поддршка на ова, се нагласува дека Фани, колку и да е убава, никогаш не признала дека има дечко.

Лука и Фани се запознаваат во 2009 година, кога таа го интервјуираше. Во тоа време, Модриќ играше во Тотенхем и живееше во Лондон. Блондинката, која била модел во минатото, пред пет години ја напушта татковината и се преселува во Мадрид, каде што Лука Модриќ живее од 2012-та година, носејќи го дресот на Реал.

Овој факт, како и фактот дека тие биле постојано забележувани на исти места со текот на годините, ги интензивираше шпекулациите за нивната тајна врска. Покрај тоа, Лука Модриќ го промовира нејзиното ново шоу.

Фани работи како хонорарец и, исто така, може да се пофали и со интервју со Кристијано Роналдо.

 

 

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.