Предновогодишно лудило ја тресе дијаспортата. Овој шпанско-македонски сплет доаѓа од Онтарио, во изведба на Македонските златни девојки.

Ем „Деспасито“ ем „Пајдушко“. Уживајте.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.