Познатата мисица Дијана Милојковиќ, почина после долгата и тешка болест во 33 година од животот.

Нејзиниот брат Милош се огласи на Инстаграм и со тажен статус ја потврди информација

Почивај во мир, сестро – напиша тој.

Дијана долго време се бореше со тешката болест. Дијана беше мис на Европа и со својот однос кон борбата со ракот, инспирираше илјадници луѓе кои се угледуваа на неа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.