Редона Кочи е една од најпознатите албански адвокатки.Поради нејзината убавина , но и адвокатски квалитети, клиените буквално се „тепаат“ да ги застапува.

Но, Редона има се помалку време да се занимава со својата професија бидејќи е една од најпознатите џетсетерки во Албанија и на Инстаграм ја следат стотици илјади фанови.

Еве и зошто

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.