Вељко Ражантовиќ стигна во приватната клиника каде неговата сопруга Богдана денеска би требало да се породи.

Идниот татко не ја симнувал насмевката од лицето и брзал што побрзо да биде со својата жена.

По излегувањето од вилата, Вељко не сакал да коментира ништо, само кратко рекол: Немојте да ме малерисувате, по што седнал во автомобилот и заминал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.