Веста дека популарниот холивудски актер, Том Хенкс е заразен со корона вирус ги шокираше фановите ширум светот, а истиот и е дијагностициран и на неговата сопруга Рита Вилсон.

Цртаната американска серија „Симсонови“ позната е по својата необична способност да ги предвиди големите светски случувања, од изборот на американскиот претседател Доналд Трамп, караницата со машината за гласање во САД и кризата со ебола од 2014 до 2016 година.

Тврдењето кое остава без здив е дека Том Хенкс во долгометражниот филм „Симсонови“ од 2007 година се самоизолира и изјавува: Ако ме видите, оставете ме!

За ова денеска се зборува низ целиот свет, а Симпсонови не само што го предвидоа избувнувањето на вирусот, туку понудија и решение во облик на џиновска купола која во една прилика ја поставува Агенцијата за заштита на животната средина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.