Посетителите на плажата во Јужна Каролина присуствуваа на скоро неверојатен настан – тие видоа орел што „зграпчи“ ајкула од океанот, летајќи со неа како да е шега.

Видеото, кое се шири на социјалните мрежи, покажува орел што се спушта на површината на океанот, грабнува ајкула со канџи и потоа лета над плажа.

Жената што ја снимаше оваа сцена изјави дека „ајкулата била голема околу два метра и дека орелот летал со него без никакви проблеми, како да е мала, златна рипка“, пренесува Б92.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.