Протоколите за работа ги принудија на промени и јавните куќи во Грција.Неколку од нив се во Солун и таму се истакнати нови правила како за посетителите така и за вработените.

На пример, прво што се прави се мери температура на клиентот. Ако има покачено нема да може да влезе во објектот. Должен е и да го остави бројот на мобилниот телефон со случај девојката со која бил ако се зарази.

Она што е најинтересно е што има препорака за секс само во две пози во кои љубовниците не се гледаат еден кон друг. После сексот клиентот мора да се истушира и да се избрише со стерилен пешкир.

Па, ако ова ви одговара, штом се отварат границите, цената за еден час е од 40 евра па нагоре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.