Директорот на ФОН, Сефер Цаноски, третпат стана татко.

Неговата сопруга Сезан роди девојче кое ќе вика Алара. Сефер веднаш се пофали дека станал татко и на својот фејсбук-профил објави слика со точниот час кога се породила Сезан.

Сефер од првата сопруга Лејла Рамковска има две деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.