Пејачката Анастасија Ражнатовиќ, во изолација oд својата соба, со своите следбеници на Инстаграм ги сподели најинтимните делови од својот живот, а со тоа откри која е нејзината најголема животна грешка.

Во својата исповед, младата пејачка истакна дека е најдобро да се слушаш себеси, а еве како дошла до тој заклучок.

Тоа беше кога имав 12-13 години, ми се допадна дечко и бев со пријателка која беше четири години постара и мислев дека е многу поискусна. Таа ме советуваше да му испратам стихови кои јас сама ги напишав, а беа посветени за него. После тоа тој никогаш не одговори, ниту се видовме, ниту слушнавме. Таа „добро“ ме советуваше, а јас сакав да се „самоубијам“ – рече Анастасија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.