Џена Џејмисон(44), кралицата на порно индустријата после третото породување имала проблеми со вишокот килограми, па решила да се подвргне на кето диета и во рок од 8 месеци драстично ослабела. Поточно изгубила 37 килограми.

Таа на Инстаграм открила дека имала 91 килограм на 23 април оваа година, а на 19 декември, неверојатни 54 килограми.

Опседната сум кога ги гледам моите здрави навики во акција. На првата фотографија имав 91 килограм, на втората 57, а на третата 54 килограми. Како што гледате на третата, мојата кожа почна да се затегнува – напишала Џена на Инстаграм.

Џена од 2015 година е во врска со Лиор Брит и има три деца.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.