Милена Глоговац, мајката на починатиот српски актер Небојша Глоговац, починала во петокот на 74 години.

Според објавата на семејството погребот ќе биде одржан денес во 14 часот.

За потсетување, Небојша Глоговац почина на Институтот за онкологија и радиологија во Белград во февруари 2018 година, по тешко боледување. Познаниците на семејството велат дека неговата мајка од болка по него, набрзо се разболела и починала од тага.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.