Жена која веќе 10 години се наоѓа во вегетативна состојба, кон крајот на декември родило дете во здравствена установа во Феникс.

Покрената е истрага поради сексуално злоставување, а извор близок на здравствената установа наведува дека никој од персоналот не бил свесен дека жената е трудна, се додека не почнало породувањето.

Збунетиот персонал слушнал како жената стенка и раѓа дете.

Поради таа ситуација секој машки член на персоналот во собата на пациентката мора да влегува во придружба на колешка.

Жената во кома се наоѓа веќе 10 години и тоа по инцидент во кој за малку се удавила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.