Владимир Вуксановиќ (31) се ожени со Латиноамериканка со која беше во врска околу една година.

 

Парот според српските медиуми се венчал пред два дена во Белград и тоа во кругот на најтесното семејство и најблиските пријатели. Tој на јавноста и ја претстави новата девојка минатиот септември додека парот беше на летување во Грција.

 

Владимир се прослави во реалното шоу „Срвајвер“, а потоа беше во кратка врска со Цеца и Наташа Беквалац.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.