Венецуелската актерка Кораима Торес, се прослави со својата улога како Касандра.

Серијата беше многу популарна во Македонија, како и во цел регион.

Изгледа Србија како држава најмногу ја освоила, па актерката испрати порака до нашата соседна земја како поддршка во борбата со Ковид 19:

„На сите ни се потребни позитивни мисли, поддршка за Србија, помогнете ве молам“!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.