На социјалните мрежи се појави снимка од автомобил слетан во Охридското Езеро. На помош на автомобилот му пристигна багер, кој го вадеше „давеникот“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.