Се наоѓам во незавидна ситуација и не знам каде да одам со моето 10-годишно дете. Живееме под кирија, поради неплатени сметки газдарицата не брка, ни ја смени бравата и чека да си одиме.

Многу сум настината, не можам да станам од кревет, нема ниту кој да ни ги изнесе работите, а немаме ниту каде да одиме – за „Фокус” раскажува Марија Гогова, самохрана мајка од Неготино, во надеж дека нејзината приказна ќе допре до надлежните служби и ќе и се понуди решение.

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.