Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули го остварува правото еден родител дома со дете до 10 години, заштитната мерка на Владата против коронавирусот. Тој на својот Фејбук профил објави фотографија со својата ќерка и напиша:

„Најдобра “игротека”, ќерка и татко дома сами. Од утре учење…“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.