Американката Кармело била незадоволна со својот изглед, посебно со задникот. Таа сакала да го зголеми и пронашла третман со кој се вбризгува течност во задникот и тој станува поголем.

Но, таа станала зависник од овој третман кој го примила 54 пати. И тука почнале проблемите-докторите и рекле дека може да умре. Докторот и рекол дека течноста предизикува крвни загушувања, мозочен удар и ампутирање на ногата па дури и смрт.

Карлело се преплашила и престанала со третманите кои згора на тоа биле на црно.

Погледнете ја нејзината приказна.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.