Фјола Морина е косовска пејачка родена на 17април 1986 година на Косово, а вчера беше приведена од албанската полиција под сомнеж дека илегално сакала да пренесе оружје преку граница.


Албанската полиција на граничниот премин и пронашла во торбата пиштол, а после претресот на возилото пронашле и пиштол кој изгледа како запалка.

Се прослави со песната „Е*ена ку*ка“ и позната е по тоа што обожува да се фотографира гола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.