Рибата која била бремена отишла во плитките води за да се породи но била нападната и убиена од страна на пливачите.

Најпрвин кај пливачите настанала паника, помислиле дека се работи за ајкула и веднаш истрчале надвор од водата. Откако установиле дека се работи за сабјарка, почнале да ја бркаат и да ја маваат со разни предмети и на крајот оваа брканица се завршила со смрт на бремената риба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.