Ширум Русија и годинава верниците го кршеа мразот на реките и езерата за на Богојавление ритуално дa се искапат во ледената вода, пренесува „Руска реч“ и ги споделува храбрите убавици кои не се исплашија од рускиот мраз.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora (@_tilda.matilda_)

Повеќе убавици на „Руска реч

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.