Пред два дена, Телма Чика од Тексас родила шест деца, два пара близнаци и еден близначки, помеѓу 4.50 и 4.59 во болница во Тексас.

Сите се живи и здрави и во стабилна состојба, но моментално се на интензивна нега во болницата, бидејќи се родени со мала телесна тежина. Момчињата сеуште немаат имиња, а девојките ќе се викаат Зина и Зуриел.

Фотографии на среќната мајка објавија членовите на тимот што го направиле породувањето. Во описот на фотографијата пишуваа дека шансата ова да се случи е 1 наспрема 4,7 милијарди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.