Пејачката Рита Ора е фотографирана од папараците во друштво на поранешното момече. Рита и нејзиниот екс-избраник Ендру Ват биле заедно пред хотел во Лос Анџелес,а нивната појава предизвикала внимание.

Двојката раскина во месец јуни, а набрзо потоа се раширија гласините дека се забавува со манекенот Ејал Букер.

Пред неколку дена странските медиуми пишуваа дека пејачката е во врска со актерот познат по улогата на „Спајдермен“, Ендрју Гарфилд.

Сепак, приказната доби поинаков осврт, а дали славната албанска пејачка ќе се огласи по ваквите шпекулации, останува да видиме…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.