Реисот Сулејман Реџепи вчера го прославил својот роденден во познат ресторан во скопски Сарај, а прославата минала со сите задоволства за гостите, вредни неколку илјади евра, објави Вечер . Се пее, се вртат ора, а специјални гости биле пејачи од Косово, а се користело и огнено оружје да се одбележи кој и што слави.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.