Вељко Ражнатовиќ, кој покрај тоа што е познат дека профионално се занимава со бокс, тој исто така е познат по тоа дека чува голем број на кучиња. Кучињата кој што тој ги чува вооглавно се од расата аргентинска дога и азијат.

Вељко на социјалните мрежи често пати објавува слики од своите миленици каде може да се  види дека убаво се грижи за нив. Овој пат тој на својот Инстаграм профил, сподели фотографија поврзана за кучиња, на која што има порака напишана на македонски јазик.

Пораката гласи: „Кучето не е битно, газдата е заебан“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.