Ако сакате да привлечете пари, носете го во паричникот, а ако сакате љубов, тогаш бањајте се во него.

Растението кое се препорачува во август е босилек!

Ова растение секогаш се користело во љубовните магии и привлекување пари, а обично се  носи во џебот во паричникот, ако сакате да стекнете финасиска корист.

Меѓутоа ако направите од него купка, може да привлечете нова љубов, но и ја прочистите негативнта енергија и да ја раскинете старата.

Босилекот исто тка се расфрла по под, како заштита од несакани сили и духови.

А зошто баш во август?

Август се смета за месец на женската плодност и заштитник е на новороденчињата, па затоа токму во август босилекот е најделотворен за жените.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.