По турнејата на која и објавија дека го очекуваат своето прво дете, Меган Маркл и принцот Хари малку се сокрија од очите на јавноста.

За време на турнејата Меган носеше повеќе аутфити кои ги нагласија трудничките облини, иако сè уште беа мали и незабележливи.

Но, сега, очигледно во 5-тиот месец од бременоста, Меган официјално има заоблено трудничко стомаче.

Бебето се очекува да пристигне во март или април 2019-та година, а ова се најновите фотки од бремената Војвотка од Сасекс.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.