Реката Темза се излеа од своето корито и го поплави речиси целиот велелепен имот на холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир, поради обилните врнежи кои ја погодија Англија во последните денови.

Под вода се тенискиот терен, кој се наоѓа во склоп на имотот, како и верандата на нивната луксузна летна куќа. Најголемиот дел од имотот е под вода.

На Клуни ова веќе еднаш му се случи – неговиот имот претрпе голема штета од поплавите во 2016 година, а поправките и уредувањето траеја 18 месеци!

За веста да биде уште полоша, во Англија за денеска се најавени обилни врнежи кои б

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.