Овен

Овните се активни и сакаат да се натпреваруваат. Подарете им купон за забавна активност – качување, пливање, скијање… Изберете спорт што го сакаат, но во исто време е предизвик.

Бик

Иако изгледаат сосема приземјено, луѓето родени во овој знак обожаваат луксуз. Тие сакаат добра храна, па можете да ги поканите во добар ресторан како подарок или да ги почестите со уште едно луксузно изненадување.

Близнаци

Овој знак брзо се уморува од секојдневието и рутината. Запрете го тоа со тоа што ќе им дадете авионски билети за Божиќ. Со ранци на грб, упатете се на интересна дестинација и препуштете се на моментот. Не сакате да одите на патување? Близнакот сам ќе си замине без никакви проблеми.

Рак

Високо емотивниот рак сака подароци кои имаат емоционална вредност. Можете да направите нешто што многу им значи – козметика, вкусни колачиња, накит… Најважно кај овој знак е добро да ги слушате и да ги слушнете нивните желби. Повеќе од знак на внимание, им треба чувство на разбирање и прифаќање.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието. Ќе бидат воодушевени од се со што можат да привлечат внимание – блескав накит, интересен пар чевли, чанта со сезонски бои… Сличен ефект ќе постигнете со тоа што ќе ги повикате на божиќна забава, за која треба да се дотераат.

Девица

Девиците сакаат практични и едноставни подароци, а обожаваат и се што може да поттикне креативност. Можете да им дадете додатоци за калиграфија, кујнски прибор или додатоци за шиење.

Вага

Вагите по природа, вагите го обожаваат својот дом и се љубители на подароци кои ќе можат да го разубават просторот. Слики, фотографии, украси, растенија… Сето тоа ќе донесе насмевка на вагата.

Шкорпија

Поради неговата мистерија, понекогаш е доста тешко да се разбере што сакаат припадниците на овој знак. Притоа, обожаваат да купуваат и отвораат подароци, па со задоволство ќе ги добиваат секој ден од годината. За Божиќ, подарете им нешто што ќе ја разбуди нивната љубопитност – интересна книга, тарот карти, интерактивни игри…

Стрелец

Припадниците на овој знак живеат за искуства. Обожаваат адреналин, дружење и разни настани. Подарете им ваучер за незаборавни адреналински искуства, како скокање со падобран, рели и банџи скокање.

Јарец

Јарците ја ценат својата репутација. Сакаат да бидат уредни и, иако на почетокот можеби не изгледа така, многу внимаваат на својот изглед. Подарете им елегантен и класичен накит или модни додатоци кои ќе можат да ги носат кога ќе одат на работа по празниците.

Водолија

Слободата е исклучително важна за овој знак. Сакаат да го истражуваат светот без ограничувања и адаптации. Тие со задоволство ќе заминат на патување во планините, каде што ќе можат да уживаат во убавината на природата, да се релаксираат и да дишат.

Риба

Овој емотивен знак го краси голема креативност. Тие сакаат да се изразуваат на различни начини, па можете да им дадете практично сè што одговара на нивните хоби и креативност: платно за сликање, музички инструмент, додатоци за шиење, фотоапарат…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.