Скопјанец кој денеска скокна по крстот во Вардар, од реката излегол целосно гол. Овој момент им паднал во очи на граѓаните кои денес присуствувале на празничната церемонија во населбата Нерези.

Скопјани на шега искоментираа: не сме сигурни, но можеби токму оваа „скопска брука“ ќе му донесе среќа на овој скопјанец во 2019-та година

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.