Една жена е приведен во Џорџија откако испукала куршум во Мекдоналдс бидејќи наводно и послужиле ладен помфрит. Шефот на ресторанот во Гарден Сити, вели дека жената нарачала храна, а потоа се пожалила дека нејзини компири веќе се изладиле. Менаџерот наводно тргнал да и донесе нова порција, но таа го следела до кујната и во подот испукала еден куршум, пренесува Дејли мејл.

Потоа заминала, а во инцидентот нема повредени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.