Првите фотографии од свадбата на тенисерот Рафаел Надал и неговата долгогодишна пријателка Марија Перео се појавија на социјалните мрежи.

Двајцата собрале 350 гости во прекрасниот замок во Мајорка. Рафаел Надал и Марија Перео се венчаа во саботата.

Двојката не дозволи никакво медиумско покривање на настанот.

Сепак, локацијата и гостите на свадбата беа снимени.

Меѓу поканетите беа и голем број тениски sвезди, познати бизнисмени, а највисок гостин беше кралот на Шпанија, Хуан.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.