Вечерва се одржа извлекувањето за 15 награди од по 20.000 денари. Во ова извлекување учествуваа сите валидни и недобитни сериски броеви од дневните извлекувања добиени за скенираните фискални сметки во период од 01.07.2020 година до 31.07.2020.

Ова се добитниците:

1. Филип Петрески – Прилеп

2. Игор Кацар – Куманово

3. Марија Бојкикева – Скопје

4. Бобан Спасовски – Велес

5. Лидија Падован – Скопје

6. Дарко Ралповски – Берово

7. Муамет Ибраими – Скопје

8. Никола Гошев – Скопје

9. Емилија Петкоска – Скопје

10. Александра Падикова Спировски – Кавадарци

11. Катерина Данчева – Струмица

12. Гордана Митревска – Битола

13. Ивана Лазаровска – Скопје

14. Благојчо Ставановски – Крива Паланка

15. Дејан Димоски – Прилеп

Вкупниот број на скенирани фискални сметки изнесува 18.291.293 сметки. На главното извлекување на 19 декември, пак, ќе се доделат 1.000.000 денари, наместо иницијално предвидените 3.000.000 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.