Љубовен триаголник или нешто сосема друго? Зошто играле ножеви меѓу Саше Политико и Марина? Порталот доказмакедонија.мк во сопственост на некогашниот партнер и другар на Саше Ивановски синоќа објави фотографии од пораки, за кои тврди дека наводно се меѓу сопругата на Саше Ивановски, Марина и градоначалникот на Аеродром Златко Марин.
Овие пораки во продолжение, се преземени од порталот доказмакедонија.мк  кој во меѓувреме ги избришал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.