Се собравме околу 60 луѓе. Winners!!!!! Не ми се веруваше искрено, сите со максимум мотивација за работа. Исчистивме голем дел од ѓубрето. Втора 6 на ниво на задачата. Имавме родители на децата, имавме луѓе кои го виделе повикот и сакаа да помогнат. Имаше случајни минувачи кои се приклучија и такви кои не гледаа како да сме вонземјани. Дојдоа од правен факултет, од другите класови каде што предавам, од Геосфера, класниот Мите со цел еден клас од горната гимназија, од млади хуманисти, од театар итн. Од нас за нас. “, напиша на социјалната мрежа Фејсбук професорката Марија-Магдалена Петковска Микаровска.

Професорката пишува дека по објавата за чистење се приклучиле и други граѓани, а пишува и дека од својата плата издвоила средства за да купат вреќи и нараквици за чистење на депонијата.

Оќи дечки, сума сумаре на настанот денес.Се собравме околу 60 луѓе. Winners!!!!! Не ми се веруваше искрено, сите со…

Gepostet von Marija-Magdalena Petkovska Mikarovska am Sonntag, 24. März 2019

Извор: https://tv21.tv/

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.