Првото дете на принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, принцот Џорџ денес полни 6 години. По тој повод Кенсингтонската палата, веќе традиционално, објави нови фотографии од момчето.

Станува збор за две фотографии, направени во градината на палатата. Малиот принц е фотографиран од неговата мајка. Кралското семејство по тој повод на службениот Твитер профил ги сподели фотографиите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.