Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска прими тешка вест дека неговиот најдобар пријател од детството Владо Б.(45) починал од корона вирусот.

Станува збор за другар со кој растел во новобелградскиот блок, каде и одел во основно училиште. Како што пишува срписки Курир, денеска Вучиќ не ги криел солзите пред своите соработници, кога ја чул лошата вест.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.