Утре во семејството на водителката Милена Антовска ќе има голем повод за славење. Имено, ќе се прославува третиот роденденот на нејзината ќерка, Лана Марија.

Таа на Фејсбук го најави среќниот ден, со тоа што истакна дека денешниот празник Голема Богородица и дал сила за да ја донесе на свет својата прва радост.

На денешен ден пред три години Пресвета Богородица ми даде сила и после 10 часа на свет ја донесов Лана Марија. Нека ни е за многу години денот! – напиша во нејзината објава на Фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.