На социјалните мрежи граѓани споделуваат летоци кои ги пронашле во своите поштенски сандачиња со морничава содржина.

Ако не гласате за број 7 ќе имате несреќа-пишува во летокот.

Почнувам да имам чувство дека живеам во old-school скеч на K-15. На времето ова се викаше политичка сатира, а за жал денес е реалност-коментираат граѓаните.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.