Откако вчера Владата соопшти дека 2-ри јануари ќе биде неработен за јавната администрација, реакциите на социјалните мрежи не стивнуваат, а оваа фотографија со план за продолжен празничен одмор е една од најпопуларните на оваа тема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.