Турската актерка Мине Килиџ секојдневно ја гледаме на малите екрани во Македонија како еден лик од позната турска серија.

Актерката многумина ја споредуваат со пејачката Александра Пријовиќ поради изгледот со кој си наликуваат една на друга.

Двете наликуваат во делот на истакнатите очи, насмевка и образи, додека заштитен знак им е долгата црна коса.

Инаку, малиот Александар кој во домот на Живојиновиќ пристигна пред два месеци, внесе посебна радост во животот на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, а сега Прија како што најблиските ја нарекуваат во интервју за „Стори“ открила дека планираат и проширување на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.