Хелен Хант, 56-годишната американска актерка, итно била пренесена во болница после сообраќајна несреќа која се случила во Лос Анџелес.

Актерката, како што наведуваат американските медиуми, била сама во автомобилот.

Хелен веднаш била пренесена во болница, но се жалела на болки. Била свесна и во стабилна состојба во моментот кога ја качиле во возило на Брза помош.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.