Казахстанскиот актер и бодибилдер Јуриј Толочко, кој себе се опишува како „спортист, уметник, блогер, секс-манијал, перверзник“, се ожени со својата „сакана Маргот“, секс-кукла во природна големина.

Споделувајќи видео од церемонијата, Толочко ја објави „среќната вест“ на „Инстаграм“.

Бодибилдерот, кој во последно време се облекуваше и како жена и го најде своето алтер его во русокосата Аманда“, ја запросил својата кукла минатата година, а поради пандмијата нивната свадба беше одложена.

На раскошната свадба присуствуваа многу нивни пријатели:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.