Тешка сообраќајна несреќа поради неприлагодена брзина го потресе Њу Џерси. Порше се забило во вториот кат од зграда, а двајцата патници во автомобилот загинале на самото место, а добар дел од куќата во која се забил автомобилот е уништен.

Возачот изгубил контрола врз возилото, пренесува CBS News. Дошол со голема брзина и налетал на работ, кој потоа го катапултирал автомобилот во воздухот. Автомобилот е целосно уништен, а од куќата морале да го одвојуваат со кран.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.