Новозеландска продавница на јапонскиот спортски бренд „Асикс” им се извинила на купувачите и случајните минувачи кои на големите ТВ-екрани на нивната најголема продавница во Оукленд, имале ретка можност цела вечер да гледаат порно филмови.

Порното, наводно случајно, на големите екрани се прикажувало цели девет часа, до 10 часот наутро, кога вработените дошле на работа и го исклучиле, јави „Њу Зиланд хералд”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.