Очите на јавноста се вперени во изборите за претседател на САД, па лесно беше овој момент да не помине незабележано. Среде политичка емисија во која се анализираше како гласал американскиот народ, на интерактивниот екран се појави и „Порнхаб“.

Како стигнал банерот со вебсајтот за возрасни на овој екран е небитно, интересна е само реакцијата на водителот:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.